Sukienka koronkowa- detal na każdą okazję?

sukienka koronkowaKoronka to wyrób klasy zdecydowanie wysokiej, której proces powstawania urósł do rangi sztuki użytkowej. Do wykonania ażurowego zaplotu często wykorzystywane są naturalne nici pozyskiwanie z włókien bawełny lub lnu. Również pod względem wykonania, koronki posiadają swoje rodzaje. Ażurowe wzory z powodzeniem mogą być wykonywane za pomocą szydła, igły, klocków, cerowane na specjalnych siatkach bądź zaplatane w foremkach. Ze względu na wysoki standard produkowania koronek, które weszły do mody użytkowej oraz czas i najczęściej ręczną pracę stały się one przedmiotem o najwyższej jakości, które początkowo stanowiły element dekoracyjny strojów wieczorowych, przeznaczonych na specjalne okazje.

Współcześnie, ze względu na intensywny rozwój technologii przemysłowej, która swoje kluczowe zastosowanie odnalazła m.in. w szybko rozwijającej się branży szerokopojętego przemysłu tekstylnego, produkcja koronek została zupełnie zmechanizowana i postawiona w obliczu wyrobów hurtowych. Oczywiście jeśli zależy nam na unikatowym zaplocie, nadal skorzystać można z usług koronkarek, które na zamówienie stworzą całą kreację oparta na wyszywanych motywach.

Oderwanie koronki z klasy premium na pewno nie stanowi obecnie zbyt wielkiego problemu. Nadal króluje na światowych wybiegach, zarówno kolekcji prezentujących modę w stylu casual, co haute couture. Sukienki koronkowe o różnym kroju w wersji full, bądź posiadające jedynie ażurowe dodatki w postaci wykończenia linii pleców, dekoltu, ramion lub obszyć w połączeniu z takimi dodatkami odzieżowymi jak skórzana kurta w stylu motocyklowym (ramoneska), wysokimi butami na mocnym obcasie. O ile tego typu połączenie nie jest niczym zaskakującym, dopiero wprowadzenie koronkowych wykończeń w strojach bardzo swobodnych, jak dresowe bluzy wykonane z grubej bawełny, a nawet wykonane z syntetycznej nici wprowadzone jako element designerski odzieży sportowej, nie tylko miejskiej.

Koronka sama w sobie jest wdzięcznym materiałem, który nawet najprostszej kreacji potrafi dodać uroku i stylu, a dopasowane do niej dodatki skutecznie podniosą efektywność stroju zależnie od okazji. Według kreatorów mody najpopularniejsze stały się połączenia koronkowej sukienki, bluzki lub lejącej spódnicy z wełnianym, grubym szalem, kapeluszem z szerokim rondem, a nawet futrzanym kożuchem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s