Kurtki skórzane ciągle na topie!

Pojawiły się na ulicach parę lat temu – i od tamtej pory ani na chwile z nich nie zniknęły. Kurtki ze skóry – naturalnej i ekologicznej – całkowicie i zawojowały naszą garderobą, jak chodzi o nakrycia wierzchnie. To absolutny i niepodważalny przebój. Nic nie wskazuje na to, byśmy szybko mieli rozstać się ze skórą. Jakie trendy obowiązują i jakich możemy spodziewać się wkrótce?

Pierwszym topowym trendem ostatnich lat, jak chodzi o kurtki skórzane – były kurteczki na suwak z niewielką stójką i gumowymi ściągaczami u dołu oraz przy rękawach. Po dominacji czerni do mody weszły brązy, a także kolorowe skóry eko. Szarości, granaty, bordo – przerabialiśmy już wszystko – by teraz znów powrócić do czerni.

Już w poprzednim sezonie głównym skórzanym must have okazała się ramoneska. Klasyczna, obcisła i koniecznie czarna. Trzeba przyznać, że to kurtka z charakterem. Spodobała nam się tak bardzo, że do teraz jest jednym z dominujących trendów – i będziemy ją zakładać również tej jesieni.

Co jeszcze nowego, jeśli chodzi o kurtki skórzane? Bardzo modne są – i będą – pikowania. Pikowane wstawki pojawiają się na ramionach, łokciach czy w talii. Dobrze prezentują się również kurtki pikowane w całości.

Jeśli chodzi o suwaki i dodatki, stawiamy na kolor złoty. To właśnie drobne detale sprawiają, że kurtki skórzane są tak wyjątkowe. Eleganckie, a jednocześnie o lekko zadziornym charakterze. Na co dzień i od święta. Pasują do sukienek i spodni. Do ubrań sportowych i wyjściowych. Być może właśnie ze względu na tę uniwersalność trend przyjął się tak dobrze.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s