Stylowe sukienki wszech czasów!

Są ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody. Ich tradycja jest długa, nosiły je nasze mamy i babcie. W lekko zmienionej formie przetrwały do dziś. Są również kroje, które odchodzą do lamusa, by następnie powrócić na fali nowych trendów. Czy w modzie wymyślono już wszystko i teraz, jeśli chodzi o odzież, jesteśmy skazani na powtórzenia? A może klasyka jest tak dobra, że ciągle chce się do niej powracać?

Raczej to drugie. Cofnijmy się lata wstecz, do czasów kiedy kobieta była ozdobą mężczyzny oraz zazwyczaj jego utrzymanką. Miała nosić wyłącznie sukienki, a o równouprawnieniu nie było mowy. Wtedy to w stolicy mody, Paryżu, pojawiła się odważna, wyzwolona projektantka. Miała odwagę kreować własny, niepowtarzalny styl oparty ta prostocie, minimalizmie i nienachalnej kobiecości. Rezygnacja z przepychu i błyskotek na koszt czerni, bieli i nowoczesnych fasonów zawiodły ją na szczyt branży modowej, gdzie jej nazwisko pozostaje po dziś dzień. Mowa oczywiście o Coco Chanel. Jej stylowe sukienki były na tyle uniwersalne, że spokojnie możemy nosić podobne także dziś.

Flagową z nich jest oczywiście mała czarna. Sukienka została zaprojektowana dla nowoczesnej i wyzwolonej kobiety. Miała pasować do każdej sylwetki oraz miała powodować, aby plamy nie były na niej widoczne. Bardzo praktyczna odzież zrywająca ze stereotypem kobiety, która „leży i pachnie” była nowością na rynku. Sukienka była krótka i prosta, pasująca na każdą okazję. Po dziś dzień te stylowe sukienki zakładamy zarówno na bal sylwestrowy jak i przyjęcie rodzinne czy biznesową kolację. Wzbogacona o odpowiednie dodatki i odzież wierzchnią mała czarna zmienia swoje zastosowanie, będąc typowym przykładem ponadczasowej kreacji.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s