Szorty jeansowe – zrób je sama!

Jeśli masz w szafie stare jeansy, które powycierały się na kolanach, nie musisz ich wyrzucać! Możesz przerobić je na niezwykle modne szorty jeansowe. To bardzo proste i wcale nie wymaga dużych umiejętności krawieckich. W tym artykule podpowiemy, jak samemu zrobić szorty ze starych jeansów oraz jak sprawić, by były naprawdę wyjątkowe.

Zacznij od przymiarki. Jeśli dżinsy nie są za ciasne, a z różnych powodów ich nogawki sprawiają, iż w swojej pierwotnej wersji nie nadają się już do noszenia, najwyraźniej przyszedł czas, by je obciąć i wykorzystać w innej formie. Krótkie szorty jeansowe są obecnie bardzo modne, nie ma więc powodu, by pozbywać się spodni tylko z powodu przetarć na kolanach.

Podczas przymiarki określ długość, na jaką obetniesz spodnie. Możesz zaznaczyć na materiale miejsce cięcia za pomocą wysuszonego mydła. Doskonale się ono nadaje do rysowania po tkaninach takich jak jeans. Pamiętaj, że lepiej skrócić o centymetr mniej niż zrobić za krótkie szorty. Jeśli chcesz je obszywać, musisz zostawić przynajmniej 3 centymetry na podwinięcie nogawki.

Jeżeli zaś nie jesteś pewna swoich umiejętności krawieckich lub zwyczajnie nie chce Ci się szyć, wystarczy, że wystrzępisz nogawki po obcięciu. Takie szorty jeansowe są teraz bardo modne. Jeansy stylizowane na stare to ostatni krzyk mody.

Jak ozdobić swoje szorty jeansowe?

Po skróceniu można szorty dodatkowo ozdobić i nadać im niepowtarzalny charakter. Wystrzępione szorty świetnie będą wyglądały, jeśli dodatkowo odbarwisz je wybielaczem. Możesz stworzyć prawdziwe stare dżinsy jak z filmów o hippisach! Ciekawe czy wiesz, jak robili to nasi rodzice. Wystarczy trzeć dżinsem o twardą powierzchnię, na przykład o asfalt. Uzyskujesz w ten sposób efekt rozjaśnionego materiału. To metoda drastyczna, ale nie przejmuj się – spodnie i tak są stare i gdybyś nie postanowiła przerobić ich na szorty, pewnie skończyłyby w śmietniku.

Możesz też pokusić się o zrobienie dziur i dodatkowe wystrzępienie ich brzegów. Szorty jeansowe można również ozdobić ćwiekami, koralikami, jetami czy naszywkami dostępnymi w pasmanteriach.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s