Uwielbiane balreinki

630302_67597498 (1)Trudno znaleźć popularniejsze buty, aniżeli balerinki. Kobiety uwielbiają je od pokoleń, ponieważ łączą w sobie elegancję oraz swobodę, czyli to, co lubimy najbardziej. Ta wygoda balerinek nie wzięła się przez przypadek, ponieważ genezą ich powstania była inspiracja projektantów obuwiem ze szkół baletowych. Tancerki baletowe tańczyły w butach o płaskich podeszwach, z zaokrąglonymi czubkami oraz bez zapięć, co wiązało się z maksymalną wygodą.

Światowa moda szybko podchwyciła ten pomysł i tak oto powstały balerinki – znane nam z dzisiejszych sklepów. Powyższe parametry zostały przeniesione niemal w stu procentach, dzięki czemu mówimy tu o butach niezwykle wygodnych, w których można spędzić naprawdę dużą ilość czasu bez żadnych obtarć i innego dyskomfortu.

Co ważne, balerinki sprawdzają się świetnie w przypadku wszystkich pań. Nie ma znaczenia wiek, waga, figura i jakiekolwiek inne czynniki, które miałyby wpływ na ogólną prezencję przy doborze innych elementów ubioru. Oczywiście dzisiejsze oferty w sklepach z ubraniami są różnorodne pod względem kolorystycznym oraz wzorniczym, ale idea balerinek została zachowana – wszystko jest proste i wygodne.

Ten uniwersalizm można odnieść nie tylko do figury, ale i do pozostałych elementów stylizacji. Ten typ butów pasuje naprawdę do wszystkiego i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Oczywiście jeśli stawiamy na tradycyjną stylizację o eleganckim charakterze, należy unikać zbytniej ekspresji kolorystycznej i na odwrót, ale to już są szczegóły, o których każda z nas zapewne wie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s