Rozkloszowana spódnica: must have ostatnich sezonów

1142975_85537521Rozkloszowana spódnica to element garderoby, który pamiętają nieco starsze czytelniczki. Kiedyś przeżywała ona bowiem prawdziwy bum i właściwie to każda szafa miała przynajmniej jeden model. Potem przeżyliśmy pewnego rodzaju posuchę w tej materii, a wyżej wymieniona została niejako w cieni, ale dziś, na najnowszych wybiegach projektanckich, znów zauważamy rozkwit popularności tejże.

Pamiętając, że rozkloszowana spódnica to typowa stylizacja z lat pięćdziesiątych oraz sześćdziesiątych, nie ma się co dziwić, że mamy do czynienia z taką tendencją. Te czasy zdobywają bowiem uznanie na całym świecie, dlatego modeli ubierają i rozkloszowane spódnice, i fasony ołówkowe, i wiele innych. Z czym możemy takowe obejrzeć? Najczęściej z typowymi białymi koszulami (tu również nawiązanie do mody z lat pięćdziesiątych) oraz sportowymi topami (tu już pewna nowoczesność, której starsze panie nie pamiętają).

Rozkloszowana spódnica maskuje za duże biodra, a gdy ma wyższy stan, niweluje również boczki i brzuszek, który wystaje. W ten sposób talia nabiera efektywności, niechciane mankamenty są maskowane, a my – użytkowniczki takowej – będziemy się czuły o wiele pewniej i co najważniejsze – będziemy wyglądać o wiele lepiej. Nic zatem dziwnego, że tak wiele pań sięga po tego typu rozwiązania, udoskonalając swój wizerunek i podążając za najnowszymi trendami mody.

Oczywiście to, na co musimy zwrócić uwagę, to fason i producent konkretnej spódnicy. Przecież nie jest obojętnym, kto nam ją zrobił, jak to zrobił i czym się kierował. Trendy, zrozumienie tej tematyki, a także wszystko to, czym kierujemy się przy doborze ubrań – oto podstawy wszelkiego sukcesu w tym zakresie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s