Modne sukienki

1402727_21753330Modne sukienki to pojęcie względne i bardzo ogólne, aczkolwiek jest kilka takich, które w pełni zasłużyły na miano ponadczasowych, ponieważ towarzyszą nam przez wiele lat i wcale nie zapowiada się, aby tendencja ta miałaby się zmienić.

Gdy oglądamy kreacje z corocznych wybiegów, zauważamy, że zawsze pojawiają się nań kwieciste wzory i to właśnie one stanowią jeden z owych ponadczasowych trendów. Oczywiście kombinacje są różne, bo są i sukienki drapowane, i zdobione falbankami, i proste, ale kwiaty pojawiają się zawsze. Co jednak ciekawe, akurat w tegorocznym sezonie najbardziej modne sukienki to z wzorami kwiatowymi w stylu hawajskim…

Sprawdzą się one przede wszystkim w czasie wakacji. Inną kwiatową propozycją są suknie rozkloszowane u dołu, chociaż i te występują w różnych kombinacjach i zależnościach.

Kolejnym przykładem ponadczasowości jest swego rodzaju tradycyjność. W końcu kobiety mogą eksperymentować na wiele sposobów, ale standardowe kroje – takie jak na przykład prosty krój ze zwężeniem w talii – nigdy nie wyjdą z powszechnego obiegu. Projektanci mają tego świadomość, dlatego ich modne sukienki niejednokrotnie sięgają do takich “źródeł”, będąc wzbogaconymi jedynie o jakieś drobne i z pozoru nic nie znaczące elementy.

To tylko dwa z wielu przykładów, bo tak naprawdę to jest ich całe mnóstwo. Aby się o tym przekonać, wystarczy przejrzeć coroczne pokazy najlepszych projektantów. Jak wiele się powtarza? No właśnie, całe mnóstwo. W końcu trudno nieustannie wymyślać coś nowego, skoro czasem można dążyć do tego, aby ulepszać stare.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s